Testy koronawirus - dlaczego są tak istotne w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Testy koronawirus – czemu są tak kluczowe w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Poradnik Klienta

Testy koronawirus – dlaczego są tak istotne w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19? Testy są znaczące stanowisko w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19, ponieważ ale na ich podstawie możliwe jest odróżnienie zakażonych od tych, którzy zajmują odpowiednie objawy, tylko potrafiące stanowić efektem np. grypy lub nowej choroby, nie będącej nic wspólnego z niebezpiecznym wirusem.

Teraz do szpitala mogą trafić, jednak zarówno osoby chore kiedy także też z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 dlatego niebagatelne miejsce ma działanie jak największej kwoty testów, jeszcze tych które oferuje hurtownia medyczna.

Testy koronawirus – charakterystyka

Egzaminy na COVID-19 są widoczne w hurtowniach medycznych. To testy posiadające certyfikaty CE i opis z analizy stabilności. Opakowanie handlowe zawiera 25 sztuk testów, i do ostatniego dana istnieje więcej instrukcja i diluent (1-2 prace na opakowanie). Karton transportowy zawiera 1500 sztuk.
Skuteczność testów liczy na granic wykrycia przeciwciał IgM w okresie pojawienia się zakażenia – tj. od 4 do 12 dnia po kontakcie z wirusem. Ponadto przeciwciała IgG, wykrywane przez test, diagnozują obecność zakażenia powyżej 12 dni, co umożliwia optymalnie określić czas inkubacji wirusa.
W dziale skuteczności działania testów określa się na 100% wiarygodność, a fałszywie dodatnie efekty nie pojawiają się. Czułość testów wynosi 97%, zaś fałszywie ujemne wyniki – 2,4%.
Producenci wskazują ponadto, że możliwości produkcyjne wynoszą obecnie 1,2 mln/tygodniowo, a dostawa trwa od 7 do 10 dni.

Znaczenie diagnostyki SARS-CoV-2 w przeciwdziałaniu pandemii wirusa

Testy, dostępne dzisiaj na zbytu to całe i największe narzędzie pozwalające na wczesne wykrywanie przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Odpowiednie typowanie osób, które zamierzały kontakt z chorymi lub nosicielami na duże znaczenia jeśli szuka o przeciwdziałanie przenoszeniu się wirusa na pełnym świecie, w niniejszym ponad w Polsce. Wyniki egzaminów są na końcu już dostępne, żeby móc zastosować postępowanie posiadające na końca odizolowanie osób potencjalnie chorych lub będących kontakt z zakażonymi i nosicielami, co sprzyja powstrzymywaniu rozprzestrzeniania się wirusa.

Testy koronawirus

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments