Nowy ogród - co i jak?

Nowy ogród – co i jak?

Aktulności

Masz przed sobą zupełnie nowy ogród i dosłownie nie możesz usiedzieć na miejscu z podekscytowania. Może marzysz o kaskadach róż i klombach kwiatów, a może myślisz w kierunku ogrodu warzywnego i owocowego. Niezależnie od tego, jakie są twoje oczekiwania co do ogrodu, znajdziesz tutaj wiele sprytnych porad, co zrobić, gdy tylko dostaniesz go pod swoją opiekę. Możesz zająć się swoim ogrodem sam z pomocą rodziny, czy też przyjaciół. Możesz także skontaktować się z firmą ogrodniczą, która zajmuje się kształtowaniem krajobrazu, architektem krajobrazu, projektantem ogrodów lub centrum roślin.

Literatura ogrodnicza

W niej znajdziesz porady, które pomogą ci zaoszczędzić na wydawaniu pieniędzy na rośliny, które nie pasują do twoich warunków podłoża i klimatu. Pomysły na dekorację ogrodu można również znaleźć w czasopismach. Należy postępować ostrożnie z sugestiami dotyczącymi wyboru roślin z zagranicznych czasopism i książek. Może pójść dobrze, ale może też pójść zupełnie nie tak.

Skorzystaj z tego, co istnieje

Czy którykolwiek z krzewów i drzew rosnących w tym miejscu może być użyteczny w ogrodzie twoich marzeń? Są już duże. Nowe nasadzenia potrzebują czasu, aby uzyskać ten sam rozmiar. Naturalna działka może być zachowana jako natura, częściowo lub ponad większość ogrodu. Nadmiar ziemi może być przydatny do nowych nasadzeń lub utworzenia wzniesień w ogrodzie, które urozmaicą ogród swoją formą. Nie trzeba od razu wszystkiego się pozbywać.

Unikaj kupowania drogiej ziemi

Zamiast tego skup się na poprawie gleby, która już się znajduje w twoim ogrodzie poprzez włączenie kory i piasku do gleby gliniastej oraz gliny i kory do gleby piaszczystej.

Racjonowanie wody

Używaj nawadniania kropelkowego tam, gdzie najbardziej potrzebne jest podlewanie. Zrób cysternę, aby zachować wodę dachową lub drenażową, jeśli to możliwe. Przykryj rośliny torfem, korą lub czymś podobnym. Poprowadź wodę na dachu tam, gdzie jest sucha, na przykład wzdłuż ściany domu.

Ogród zimowy

Krzewy i drzewa wyłaniające się spod śniegu są przyjemnym widokiem. Kiedy śnieg leży jak pierzynka na roślinach i pergolach, pojawiają się nowe efekty w pomieszczeniu, a widok z okien zapewnia niesamowite wrażenia w miesiącach zimowych. W szczególności pomyśl o strefie wejściowej, przez którą przechodzisz codziennie. Staraj się budować i sadzić tak, aby uzyskać wartość ozdobną przez cały rok. W łagodnych, bezśnieżnych obszarach istnieje duży wybór wiecznie zielonych roślin, które przyciągają wzrok przez cały rok.

Światło w ogrodzie

Lampa może oświetlić krzew lub detal ogrodowy za oknem i sprawić, że ogród stanie się częścią domu, nawet gdy jest ciemno.

Najbardziej przystępne cenowo rośliny

Małe krzewy i drzewa, które można kupić w szkółce leśnej. Krzewy ozdobne o jakości żywopłotu. Rośliny, które wytwarzasz z nasion lub z sadzonek. Niektóre gatunki roślin można zasiać bezpośrednio w glebie w miejscu uprawy — wierzba, topola, czarna porzeczka itp.
Ścinanie jest prostą metodą rozmnażania, którą można stosować do prawie wszystkich rodzajów krzewów i roślin pnących. Ściętą gałąź włóż do wody i pozostaw ją tam, aż wypuści korzenie. Kiedy to już nastąpi, wystarczy wybrać miejsce, gdzie chcesz ją zasadzić, wykopać dołek, po czym zasadzić. Następnie pozostaje czekać, aż drzewko czy też krzew zacznie piąć się powoli w górę. Rośliny odporne na klimat są w dłuższej perspektywie tańsze niż rośliny, które należy stale wymieniać.

Autor
Artykuł powstał przy współpracy z ogrodniczym sklepem internetowym sklepdlaogrodu.pl.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments