Najlepsze sposoby na Depilacje

Najlepsze sposoby na Depilacje

Artykuł Miesiąca

Depilacja. Wszystko, co chcielibyście wiedzieć, ale wstydzicie się zapytać. Depilacja, choć już dzisiaj nie jest tematem tabu, to jednak dla wielu osób wciąż jest to temat bardzo delikatny. Depilacja dotyczy tak kobiet, jak i mężczyzn. Spróbujmy odpowiedzieć sobie na parę pytań związanych z depilacją.

 

Czym jest depilacja?

 

Depilacja jest procesem usuwania owłosienia w różnych miejscach. Co ważne nie jest to nic nowego, ponieważ już w czasach starożytnych płeć piękna usuwały niepotrzebne włoski. Oczywiście tak jak zmienią się czasy i technologia, również sposoby depilacji są inne niż w starożytności. Poniżej przyjrzymy się sposobom depilacji, które są stosowane dzisiaj. Opiszemy ich zalety oraz wady. Zanim to zrobimy, odpowiedzmy sobie jeszcze na pytanie, czy depilacje jest trendem, a może jest związana z higieną?

 

Dla wielu kobiet włoski pod pachami, na nogach lub w miejscach intymnych są powodem do złego samopoczucia i krępacji w towarzystwie. Depilacja nóg to przede wszystkim kwestia pielęgnacji oraz wyglądu, a tym samym lepszego samopoczucia. Włoski w miejscach intymnych są umieszczone celowo i mają określony cel, jest nim zatrzymanie drobnoustrojów, wirusów i bakterii. Depilując miejsca intymne, jesteśmy bardziej narażeni na infekcję, ponieważ zabieramy im “warstwę ochronną”.

 

Sposoby depilacji.

 

Wyjaśniliśmy, czym jest depilacja, oraz czy jest konieczna. Pora przyjrzeć się sposobom na usuwanie owłosienia. Jest ich kilka:

  • maszynka do golenia,
  • depilator elektryczny,
  • depilacja laserowa,
  • kremy do depilacji,
  • depilacja woskiem,
  • depilacja pastą cukrową.

 

Maszynka do golenia.

 

Najmniej trwały efekt depilacji, a jednocześnie najszybszy. Maszynka ścina tylko włoski, co powoduje, że efekt utrzymuje się bardzo krótko (najczęściej 1 lub 2 dni). Minusem takiej metody usuwania owłosienia są podrażnienia skóry, które bardzo często się zdarzają podczas samego procesu depilacji. Niestety zdarzają się też zacięcia. Bardzo ważna jest również technika golenia (gol się zawsze z włosem). Nie polecamy tego sposobu do golenia miejsc intymnych. Ważna jest częsta wymiana maszynek. Nigdy nie pożyczaj maszynki do golenia od swojego mężna. Do kobiecej depilacji używaj wyłącznie maszynek tylko do tego przeznaczonych. 

 

Depilator elektryczny.

 

Sam zabieg depilacji bywa bolesny, ale ma też swoje plusy, efekty utrzymają się naprawdę długo (nawet 4 tygodnie). Marek depilatorów jest wiele tak jak i generacji depilatorów elektrycznych. Najtańsze kupimy za kilkadziesiąt złotych, a te najlepsze kosztują nawet około tysiąca. Warto poczytać opinie klientek, aby dokonać rozsądnego wyboru. Depilatora elektrycznego polecamy używać po wieczornej kąpieli, kiedy temperatura poszerzy mieszki włosowe, dzięki czemu depilacja jest mniej bolesna.

 

Depilacja laserowa.

 

Jedna z najnowszych metod usuwania owłosienia. Depilacja laserowa, jako jedyna, trwale usuwa włosy. Minusem tej metody jest wysoka cena. Usuwanie włosków laserem należy powtórzyć po jakimś czasie, aby efekt był trwały. Depilacja laserowa jest metodą, która jest popularna również wśród mężczyzn.

 

Kremy do depilacji. 

 

Sposób, który jest kompletnie bezbolesny, a jego efekty są zadowalające trwałością (nawet do 5 dni). Jednak jak wszystko ma on też swoje minusy. Po pierwsze sam proces trwa trochę dłużej, ponieważ krem do depilacji musi zacząć działać. Kolejnym minusem jest to, że kremy potrafią uczulić, dlatego najpierw należy go wypróbować. Kremy do depilacji mają czasami różne przeznaczenia, np.: do miejsc intymnych. Na półce sklepowej znajdziemy parę marek kremów, które służą do depilacji. Nie warto się spieszyć i wybrać odpowiedni.

 

Depilacja woskiem.

 

Efekty takiego rodzaju depilacji utrzymują się bardzo długo (nawet do 5 tygodni), ale niestety sam proces jest dość bolesny. Depilacja woskiem jest jednym z najbardziej popularnych sposobów na usunięcie owłosienia. Nie polecamy tego sposobu do golenia miejsc intymnych lub pach.

 

Depilacja pastą cukrową.

 

Jeden z najpopularniejszych sposobów depilacji. Jego popularność bierze się stąd, że daje takie same efekty jak wosk, ale pastę cukrową możemy przygotować we własnym zakresie. Wystarczy: ¼ szklanki miodu, 1 szklanka cukru oraz sok z połowy cytryny. Podgrzewamy do momentu, aż masa uzyska konsystencję karmelu. Depilacja pastą cukrową jest równie bolesna, jak depilacja woskiem. Dużym plusem jest to, że pasta cukrowa nie uczula, a same składniki są naturalne, a tym samym metoda jest bardzo ekologiczna.

 

Wybieraj mądrze.

 

Jak widać, metod usuwania owłosienia jest sporo. Należy pamiętać, aby sposób depilacji dobierać pod siebie oraz w zależności od miejsc, które zamierzamy uwolnić od nadmiernego owłosienia. Przy mądrym wyborze depilacja przebiegnie szybko i bezproblemowo dla naszej skóry a efekty będą utrzymywały się długi czas.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments