Czym jest medycyna zintegrowana?

Medycyna zintegrowana Gliwice

Poradnik Klienta

Czym jest medycyna zintegrowana? Medycyna zintegrowana, nazywana też holistyczną, zakłada całościowe wyjście do zdrowia człowieka. Nazywa to, że specjalista medycyny holistycznej lub zintegrowanej gromadzi się nie dopiero na jednym, najmocniej odczuwalnym przez osobę mającą problemie, jednak na jego organizmie jako całości, na którą występuje się wiele oddziałujących na siebie obszarów. Medycyna zintegrowana zakłada i łączenie nowych form zdrowienia, nie odżegnując się ani od rozwiązań tzw. medycyny konwencjonalnej, ani od alternatywnych terapii.

Medycyna zintegrowana Ruda Śląska

Idea medycyny zintegrowanej

Nie planuj podważać osiągnięć współczesnej medycyny. To tak ona dokonała, że ludzkości udało się opanować najgroźniejsze choroby zakaźne, takiej jak np. polio czy krztusiec, które dzięki szczepionkom nie posiadają już dla nas tak popularnego ryzyka. Farmacja oczywiście jest zatem odpowiedzią na różne problemy zdrowotne, ale niestety nie na wszelkie. Składając się jedynie na działaniu farmaceutykami, często zapominamy o tym, że nasze zdrowie zależy od tego, w jaki rodzaj gramy na co dzień jako całość. Utrzymanie odpowiedniego zdrowia i samopoczucia nie jest możliwe, jeśli zaniedbamy aktywność fizyczną, dietę i higienę psychiczną. To obecnie zaniedbania w ostatnich regionach są winne byciu tzw. chorób cywilizacyjnych, w tym długich schorzeń autoimmunologicznych, w rywalizacji z którymi korzystanie leków jest po prostu niewystarczające.

Zobacz również Puderniczki

Wbrew obiegowej opinii, propagatorzy medycyny zintegrowanej nie są przeciwnikami konwencjonalnych metod zdrowienia. Przeciwnie, doceniają oni interpretację i znaczenie medycyny akademickiej, bo dużo spośród nich stanowi dyplomowanymi lekarzami, doktorami i nawet profesorami na akademiach medycznych. Stanowią ostatnie cenni uczeni, praktycy i specjaliści w przestrzeni zdrowia, którzy składają szczególną uwagę na połączeniu wszelkiej nauki o zdrowiu oraz utrzymaniu człowieka.

Medycyna zintegrowana Ruda Śląska

Podają oni na przyszłość podejmowania jakichś działań aby zapobiegać wadom i wybierać najbardziej oryginalne i dobre metody wynikania z chorób i rozwiązania farmakolgoiczne łączyć w ostateczności. – wyjaśnia nasza rozmówczyni Magdalena Dorko-Wojciechowska. O tym, że medycyna oficjalna nie jest odpowiednia, przekonałam się osobiście, gdy zdiagnozowano u mnie Hashimoto. Przyjmowanie leków trudno nie przyniosło efektów, dlatego właśnie postanowiłam dowiedzieć się dużo na problem zintegrowanych metod leczenia. Wiele lat badań naukowych, najpierw na samodzielną rękę, a później podczas dodatkowych studiów, pozwoliło mi znaleźć korzystne rozwiązania, dzięki którym opanowałam i obecnie sama pomagam osobom cierpiącym iść z długich choroby w oparciu o zasady zintegrowanych metod zdrowienia..

Medycyna zintegrowana Ruda Śląska

Zdrowienie w postępowaniu zintegrowanym

Zintegrowane metody leczenia zakładają wykorzystanie każdych wielkich nam także łatwych metod terapii w celu jak najszybszej, całościowej poprawy zdrowia i samopoczucia osoby chorującej. Mówimy tu to zarówno o medycynie akademickiej, jak i ziołolecznictwie, terapii ruchem, i przede ludziom o żywieniu, oczyszczaniu organizmu, wykorzystaniu ayurwedy czy zasad medycyny chińskiej. Niezmiernie znacząca jest również praca z osteopatą, psychologiem lub coachem a jeszcze terapie mindfulness. Każda osoba, borykająca się z chorobą przewlekłą, powinna stanowić ponadto możliwość przepracowania ze lekarzem trudnych pamięci i emocji, jakie jej towarzyszą, i pracę mentalną powinno się stosować jak integralną część swego programu zdrowienia. Tak kompleksowego wsparcia w nowoczesnych czasach nie możliwość kupić w popularnej przychodni, gdzie lekarzy gonią czasy i ograniczają skomplikowane procedury, często w sukcesie leczenia refundowanego. Problemem jest więcej zwykle wąska specjalizacja. Dlatego popularyzowanie zgodzie na problem medycyny zintegrowanej i wprowadzanie osób mających na problem możliwości uzyskania porad w terapii robi się koniecznością.

Medycyna zintegrowana Ruda Śląska

Zobacz również Czym jest medycyna zintegrowana?

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments