Kochane kosmetyki

Kochane kosmetyki

Aktulności Artykuł Miesiąca Poradnik Klienta

W dzisiejszych czasach trudno jest nam się obejść bez kosmetyków. Nie wyobrażamy sobie bez nich życia. Dlatego, bo kosmetyki pozwalają nam lepiej zadbać o swój wygląd. A poprzez to czujemy się atrakcyjniejsi i pewniejsi siebie. I dlatego w każdym domu znajduje się ich dużo.

Kochane kosmetyki

Najpopularniejszymi kosmetykiem jest: mydło, szampon do włosów, pasta do zębów, płyn do kąpieli, odżywka do włosów, szampon z odżywką do włosów, krem nawilżający skórę twarzy, krem do rąk, olejki, balsamy do ciała, pomadki ochronne do ust, dezodoranty, perfumy, wody kolońskie, wody perfumowane, antyperspiranty, maseczki kosmetyczne, środki do higieny intymnej.

Lecz wielu ludzi używa jeszcze innych kosmetyków. Na przykład takich, które służą do zmiany wyglądu ciała, jak: farby do włosów, lakiery do włosów, lakiery do paznokci, koloryzujące szampony, tusze do rzęs i brwi, pomadki koloryzujące, cienie do powiek, korektory, podkłady, błyszczyki, konturówki, puder, róż, fluidy i jeszcze wiele innych.

Czym są kosmetyki ?

Kosmetyki są produktem służącym do pielęgnacji zewnętrznej części naszego ciała. Używamy ich do pielęgnacji skóry, włosów, miejsc intymnych, zębów, ust.
Używamy ich w celu zachowania higieny i w celu pielęgnacji ciała. Wśród ofert sklepowych znajdują się kosmetyki dla każdej grupy wiekowej. A więc dla kobiet, dla mężczyzn, dla dorastającej młodzieży i dla dzieci.
Wśród nich są kosmetyki pielęgnujące, czyszczące, ochronne. Ale też kosmetyki zapachowe i kosmetyki służące do zmiany wyglądu. Kosmetyki ochronne i pielęgnacyjne zawierają w swoim składzie substancje lecznicze, które regenerują i odżywiają naszą skórę.

Kosmetyki są produktem, przed którym stoją trzy zadania.
– ochrona naszej skóry
– oczyszczanie skóry
– upiększanie

Najlepsze dla każdej skóry kosmetyki to te, które powstały z ekologicznie produkowanych ziół. Produkty uprawiane metodą ekologiczną są pozbawione obecności chemikaliów i nawozów sztucznych służących do pielęgnacji roślin. Tylko zdrowe kosmetyki mogą zadbać o zdrowie naszej skóry. Takie naturalne kosmetyki na opakowaniu posiadają napis „bio lub eko”. Ponieważ składnikiem czynnym naturalnych kosmetyków są ekstrakty, wody i oleje eteryczne pozyskiwane z roślin pochodzących z upraw organicznych. Te środki pielęgnacyjne pozyskiwane są w drodze różnych procesów fizycznych bez udziału pestycydów i nawozów sztucznych.

Co wpływa na jakość naszej skóry, włosów i zębów ?

Na złą kondycję naszej skóry wpływają choroby, niewłaściwa dieta, brak ruchu, mała ilość snu, oraz stres.
Nasz organizm jest często przemęczony i dlatego wyglądamy źle. Nasza skóra jest poszarzała, oczy podkrążone, a usta nie chcą się uśmiechać. A uśmiech i pozytywne podejście do życia, to jeden z priorytetów, gdy chcemy ładnie i młodo wyglądać. I nie trzeba martwic się tym, że częsty uśmiech pogłębia zmarszczki. Ponieważ częste uśmiechanie się zapobiega opadaniu kącików ust. Poza tym wprowadza nas w miły nastrój.
Jak i stwarza wrażenie tego, że jesteśmy pozytywnie i życzliwie nastawieni do innych ludzi, którzy też zazwyczaj odpłacają nam uśmiechem. Jest to wzajemne oddziaływanie na siebie, czyli uśmiech za uśmiech. I od razu każdy czuje się lepiej. A dobre samopoczucie, to połowa sukcesu w drodze do pięknego wyglądu.

Artykuł powstał dzięki portalowi alergo

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments