Henna na włosy i brwi- czy warto?

Henna na włosy i brwi- czy warto?

Poradnik Klienta zdrowie i uroda

Każda z pań, a coraz częściej także każdy z panów coraz większą uwagę przykłada do wyglądu zewnętrznego. Zwykle naszymi atrybutami są włosy i brwi, które stanowią swoiste ramy naszej twarzy. Włosy i brwi są niezwykle podatne na zmianę koloru przy pomocy różnego rodzaju farb i farbek, ale co gorsze są one również podatne na czas, który odciska na nich swoje piętno. Wobec tego, wraz z kolejnymi latami możemy zobaczyć postępujący proces siwienia, który z pewnością nie należy do widoków, które chcielibyśmy oglądać często. Niemniej jednak nie da się zatrzymać upływającego czasu, choć mimo wszystko można te oznaki skutecznie zatuszować przy pomocy henny. Tak więc czy warto ją stosować?

Henna na włosy, ratunek dla kosmyków

Henna jest jednym z barwników, które z pewnością stosowały już nasze babcie i prababcie. Tak naprawdę jest to całkowicie naturalny barwnik pochodzenia roślinnego, który skutecznie potrafi zmienić kolor kosmyków. Z henny obecnie też tworzone są tatuaże, a w niektórych kulturach i tradycjach wykorzystywana jest ona jako swoisty tusz, za pomocą którego panie ozdabiają swoje dłonie i celebrują ważne wydarzenia. Niemniej jednak warto zwrócić uwagę na to, że barwnik ten może zostać nałożony również na kosmyki włosów. Największą jego zaletą jest to, że w przeciwieństwie do farb, które zawierają amoniak, henna jest całkowicie naturalna i nie ma destrukcyjnego wpływu na strukturę włosów. Tak więc przy pomocy henny można nie tylko pokryć siwe kosmyki, ale również można zakryć pierwsze siwe włosy i co najważniejsze znacznie je odżywić i zregenerować. Dlaczego więc warto hennować włosy? Otóż okazuje się, że podczas farbowania ich henną, cząsteczki barwnika zwanego lawsonu, czyli uzyskanego z lawsonii przenikają głęboko do kory włosa. Kolejna łączą się tam one z włóknami keratyny, a także nadają pasmom właściwego koloru. Niemniej jednak cząsteczki te zanim się połączą z keratyną, przyczyniają się również do uzupełnienia jej braku w kosmykach. Stąd też można odnieść niezaprzeczalne wrażenie, że włosy po potraktowaniu ich henną stają się o wiele bardziej mocne, lśniące, a także został im nadany właściwy kolor. Zalet hennowania włosów jest o wiele więcej, gdyż henna w momencie kiedy połączy się z keratyną spełnia również rolę ochronną dla pasm przed np. niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych, a także zapobiega przed nadmierną utratą wilgoci. Niemniej jednak henna nie oblepia włosów, a za to skupia się na uzupełnieniu ich ubytków, a także ewentualnych uszkodzeń, które powstały w ich strukturze. Można śmiało powiedzieć, że pierwsze efekty hennowania włosów są zauważalne już po pierwszym zabiegu, a z każdym kolejnym efekt ten jest skutecznie potęgowany.

Henna na brwi

Brwi są ramami naszej twarzy i spełniają kluczową rolę w naszym wyglądzie zewnętrznym. Panie często stosują różne żele i kredki do brwi, by nadać im odpowiedniego koloru, a co najważniejsze także i kształtu. Co ciekawe, również i panowie coraz chętniej uciekają się do zabiegu hennowania brwi w momencie, kiedy zauważają pierwsze siwe włoski. Oczywiście henna położona na brwi wyróżnia się podobnymi zaletami, co hennowanie włosów. Należy oczywiście dobrać produkt w odpowiednim kolorze, a następnie zaaplikować go na włoski. Wówczas henna przenika do ich kory i nadaje im piękny kolor, a równocześnie znacznie je odżywia i wzmacnia. Nie da się ukryć, że hennowanie brwi jest jednym z najpopularniejszych zabiegów w salonach kosmetycznych, a co więcej połączony jest on z nadaniem włoskom odpowiedniego kształtu i długości. Wobec tego, po hennowaniu brwi w większości przypadków nie jest konieczne ich dodatkowe malowanie, a także uzupełnienie prześwitów kredką lub specjalnym żelem. Co ciekawe, henną można zastosować również na rzęsy, a dzięki temu zabiegowi włoski będą wydawać się znacznie dłuższe i grubsze. Efekty hennowania brwi lub rzęs zauważalne są już po przeprowadzeniu pierwszego zabiegu, a z każdym kolejnym będą one jest bardziej widoczne. Należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu skóry tłustym kremem, przed finalnym zabiegiem hennowania.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments